Planowana rozbudowa Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego – omówienie podczas sesji Rady Miasta

Rada Miasta Zielona Góra ma w najbliższy wtorek zebrać się na posiedzeniu, podczas którego jednym z omawianych zagadnień będzie planowana rozbudowa Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykład na ten temat ma zaprezentować prof. Leszek Jerzak, stojący na czele Instytutu Nauk Biologicznych UZ.

– Profesor Jerzak wraz ze swoim zespołem przed kilkoma miesiącami wysunął propozycję powiększenia ogrodu botanicznego, który ostatnio został wzbogacony o dodatkową przestrzeń przeznaczoną na minizoo, także od strony zachodniej. – mówi Krzysztof Kaliszuk, pełniący obowiązki wiceprezydenta Zielonej Góry.

Sławomir Kotylak, reprezentujący Platformę Obywatelską, uważa pomysł za słuszny, ale wyraża potrzebę uzyskania większej ilości informacji dotyczących tego projektu. – Mamy tu do czynienia z kolejnym etapem rozwoju Ogrodu Botanicznego – dodaje Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości, przypominając jednocześnie, że do realizacji tego miejsca wykorzystywane były w pewnym stopniu środki pochodzące z Unii Europejskiej.