PiS prezentuje kandydata na prezydenta Zielonej Góry: Grzegorza Maćkowiaka

Partia Prawo i Sprawiedliwość ujawniła, że to Grzegorz Maćkowiak będzie reprezentował jej barwy w nadchodzących wyborach samorządowych, konkretnie w walce o fotel prezydenta Zielonej Góry. Były reprezentant wojewody lubuskiego przyjął wyzwanie i zamierza stawić czoło konkurencji.

Maćkowiak, mówiąc o swojej strategii wyborczej, podkreślił znaczenie hasła „Metropolia Zielona Góra”. To właśnie pod tym sloganem zamierza prowadzić swoją kampanię, mając na uwadze rozwój miasta jako metropolii.

Poparcie dla Maćkowiaka wyraził Marek Ast, parlamentarzysta i prezes zarządu okręgowego partii PiS. Zgodnie z jego słowami, Grzegorz Maćkowiak to osoba nie tylko rzetelna, ale również niezwykle kompetentna, co czyni go świetnym kandydatem na to stanowisko.

Jednak, jak przypomina poseł Jerzy Materna, czas kampanii wyborczej będzie krótki, choć intensywny. Mimo to, politycy są przekonani, że Maćkowiak podoła temu wyzwaniu.

Wybory samorządowe przeprowadzone zostaną w niedzielę 7 kwietnia. Natomiast druga tura, obejmująca bezpośrednie wybory na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, odbędzie się dwa tygodnie później – 21 kwietnia.