Patriotyczny koncert w Zielonej Górze upamiętniający Powstanie Warszawskie

Koncert o patriotycznym charakterze zgromadził na placu przed Filharmonią Zielonogórską kilkaset osób. To wydarzenie zostało zorganizowane po raz kolejny na inicjatywę Piotra Barczaka, przewodniczącego rady miasta, celem muzycznego upamiętnienia Powstania Warszawskiego. Publiczność miała okazję posłuchać występu zespołu Prima Sort, który w swoim repertuarze zaprezentował najpopularniejsze piosenki i pieśni powstańcze.

Tradycja organizacji takiego koncertu ma już kilka lat. W przeszłości, spotkania odbywały się przy pomniku św. Jana Pawła II, jednak tym razem miejsce wydarzenia zmieniono, aby społeczność mogła wspólnie śpiewać te utwory – wyjaśnił Barczak. Dodał, że cel główny tego wydarzenia to przypomnienie czasów, kiedy nie tylko bohaterscy warszawiacy, ale cała Polska dążyły do odzyskania niepodległości bez oczekiwania na pomoc z zewnątrz. W dzisiejszych czasach, kiedy cieszymy się wolnością, ważne jest by dziękować za ofiarę i walkę tych, którzy przyczynili się do jej uzyskania poprzez śpiewane przez nas pieśni i piosenki.

Auditorium poniedziałkowego koncertu było różnorodne pod względem wieku. Zarówno osoby, które mają własne wspomnienia z okresu wojny jak i dzieci oraz młodzież, które uczą się o tamtych czasach w szkole, pojawiły się na koncercie.