Pan Arkadiusz i debata o problemach bezdomności w Zielonej Górze

Arkadiusz, który jest ekspertem dzięki swojemu osobistemu doświadczeniu, przybył z Gdańska aby poruszyć temat kłopotów, które różnią się od jednostki do jednostki. Podczas spotkania w Zielonej Górze podkreślił, jak ważne są takie dyskusje, które pozwalają na wszechstronne spojrzenie na te problemy. Wszystko to miało miejsce w Fundacji Rondo, gdzie głównym tematem rozmów było pokonywanie przeciwności losu.

Fundacja Rondo z Zielonej Góry od kilku lat z powodzeniem współpracuje z różnymi krajowymi organizacjami skupionymi na rozwiązaniu problemu bezdomności. Ich działania nie ograniczają się wyłącznie do budowania relacji między pracownikami, ale także z osobami biorącymi udział w programach pomocy.

– Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby, które wcześniej doświadczały bezdomności, a teraz są uczestnikami różnych programów mieszkaniowych i mają już własny dach nad głową. Staramy się uważnie słuchać, a następnie dyskutować o najlepszych metodach pomocy, które nie opierają się na instytucjonalnych rozwiązaniach, ale na realizacji programów mieszkaniowych dla osób kończących okres bezdomności – wyjaśnia Piotr Olech z Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Gdańsku.

Piotr Olech podkreśla również, że samo posiadanie mieszkania nie gwarantuje jeszcze, że ktoś będzie w stanie stworzyć z niego prawdziwy dom.