Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny

W najbliższą sobotę, 30 września, o godzinie 18:00, w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Wydarzenie zapowiada się bardzo uroczyście, z udziałem wielu znamienitych gości. W programie przewidziano także koncert studentów wydziału muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego – informuje Maria Radziszewska, sekretarz konkursu.

Tego samego dnia do godziny 18:00 będzie można jeszcze podziwiać prace zgłoszone do konkursu. Pokonkursowa wystawa pod hasłem „Jubileusz” jest dostępna w Galerii Biblioteki Norwida. Po tym czasie nastąpi uroczysty finisaż wystawy, połączony z ceremonią wręczenia nagród.

Nagrodzone zostały następujące prace: Grand Prix otrzymał Ilya Katz z Izraela za grafikę komputerową. Pierwszą nagrodę otrzymało dzieło Witolda Mysyrowicza, drugą nagrodę zdobyły rysunki Henryka Cebuli, a trzecią nagrodę przyznano Niki Jaworowskiej. Na galę zaproszeni zostali laureaci z Berlina i Polski, a także prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.