Ostre utrudnienia w komunikacji drogowej z powodu zaplanowanych protestów rolników na przełomie marca 2024

Pragniemy zwrócić uwagę na przewidywane problemy w ruchu drogowym wynikające z nadchodzących manifestacji rolniczych. Szczególnie intensywne zakłócenia mogą wystąpić 20 i 21 marca 2024 roku. Na trasie S3, na odcinku między węzłem Zielona Góra Północ a węzłem Świebodzin Południe, od godziny 13.00 dnia 20 marca do godziny 13.00 kolejnego dnia, planowane są blokady drogowe. Warto podkreślić, że jedynie pojazdy uprzywilejowane będą miały prawo do korzystania z tzw. korytarza życia. Również inne drogi na terenie powiatu mogą być przy tym objęte blokadą.

Oficerowie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze będą odpowiedzialni za zabezpieczenie miejsc protestów i kierowanie ruchem. Będą również wyznaczać trasy objazdów. Apelujemy do wszystkich kierowców o posłuszeństwo w stosunku do instrukcji wydawanych przez funkcjonariuszy policji. Zauważmy, że pierwsze utrudnienia drogowe związane z tą blokadą rozpoczną się o godzinie 13.00 w środę, 20 marca, i mają potrwać do godziny 13.00 następnego dnia, 21 marca.

Organizatorzy protestu zapewniają jednak, że utworzony specjalnie na ten cel korytarz życia będzie dostępny dla pojazdów uprzywilejowanych, które będą mogły przemieszczać się mimo blokady.