Ogłoszono przetarg na realizację połączenia lotniczego pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą

W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacja o zorganizowanym przetargu przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Przetarg ma dotyczyć realizacji połączeń lotniczych pomiędzy Portem Lotniczym Zielona Góra/Babimost a stolicą Polski Warszawą.

Przetarg na realizację lotniczego połączenia

Warto dodać, że takie połączenie pomiędzy Zieloną Górą w Babimoście a Lotniskiem Chopina w stolicy Polski, na ten moment realizowane jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Obecnie każdego tygodnia samoloty kursują w ramach tego połączenia 6 razy. Ostatni z lotów w ramach tego połączenia na zasadach obecnie trwającej umowy zostanie wykonany 30 grudnia.

W tym momencie można jednak już składać oferty w ramach nowego postępowania przetargowego. Wszyscy zainteresowani, którzy chcieliby zająć się realizacją tego połączenia lotniczego, mogą składać swoje oferty do 30 grudnia tego roku do godziny 11:00. To właśnie tego dnia, po upłynięciu 30 minut od ostatecznego terminu składania ofert, specjalna komisja rozpocznie zapoznawać się w ofertami i podejmie decyzję związaną z wyborem przewoźnika.

Warto dodać, że tegoroczny przetarg odbywa się pod nazwą: Promocja Województwa Lubelskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do lotniska imienia Fryderyka Chopina w Warszawie oraz innych międzynarodowych lotniczych portów.