Odczytanie „Dziadów” Mickiewicza w spektaklu „Gusła”

Na scenie ukazuje się nowa produkcja, zatytułowana „Gusła”, inspirowana drugą częścią oraz wybranymi fragmentami czwartej części „Dziadów” autorstwa Adama Mickiewicza. Przedstawienie to jest dziełem cenionego na całym świecie reżysera Grzegorza Brala, twórcy Teatru Pieśń Kozła. Bral przeniósł romantyczne arcydzieło polskiej klasyki na płaszczyznę teatralnej wrażliwości, tworząc przedstawienie o wielkim ładunku emocjonalnym.

„Gusła” to spektakl wywodzący się z rytuałów upamiętniających zmarłych, poruszający nie tylko kwestię żałoby i bólu po stracie bliskiego, ale także odnoszący się do sytuacji ówczesnej Polski i jej wielkich ideałów. Jest to pełen muzyki spektakl, w którym niezwykle pracowite kostiumy autorstwa Adama Łuckiego dodają mu głębi. Poprzez swój intensywny nastrój pomaga on zrozumieć widzom głęboki sens słów wypowiedzianych przez Mickiewicza.

Premiera spektaklu „Gusła” odbędzie się 3 listopada 2023 roku o godzinie 19.00. Kolejne dwa przedstawienia zostaną zaprezentowane na scenie kolejno 4 i 5 listopada 2023 roku, również o godzinie 19.00.