Obchody święta Trzech Króli w Zielonej Górze

Co roku w Polsce bardzo hucznie obchodzone jest święto Trzech Króli. Podobnie było w tym roku, jednak nie w każdym mieście obchody były tak uroczyste jak w poprzednich latach. W niektórych miejscowościach obchody były jedynie symboliczne z powodu obecnej sytuacji. Na szczęście w Zielonej Górze przeszedł tradycyjnie już Orszak. W tym roku uczestnicy wędrowali w stronę Ratusza już w XI Lubuskim Orszaku Trzech Króli.

XI Lubuski Orszak Trzech Króli

W tym roku uczestnicy biorący udział w obchodach święta Trzech Króli mogli liczyć na wiele niespodzianek i nowości. Dzięki temu na obchodach pojawiło się sporo osób, które po raz pierwszy brały udział w takim wydarzeniu. Osoby, które pojawiły się na wydarzeniu zaznaczały, że z roku na rok Lubuski Orszak Trzech Króli jest coraz bardziej wyjątkowy. A dzięki temu, że jest on organizowany, to znacznie przyjemniej i głębiej można przeżywać to wyjątkowe święto w kalendarzu liturgicznym.

Tegoroczne obchody święta Trzech Króli

Podobnie jak w zeszłych latach, tak samo i w tym roku w Zielonej Górze hucznie obchodzno święto Trzech Króli. Orszak Trzech Króli zorganizowano także w innych miastach w Polsce, jak chociażby w Starogardzie. obchody tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej w południe. Uroczysta Msza Święta odbyła się w czwartek, dnia 6 stycznia, w kościele pod wezwaniem Zbawiciela Najświętszego. Po mszy od razu uformował się orszak. W orszaku znalazły się oczywiście osoby z koronami i gwiazdami. Niektóre osoby przygotowały się na tyle dobrze, że mieli wszystkie akcesoria ze sobą. Inni natomiast otrzymali niezbędne akcesoria od organizatorów. Lubuski Orszak Trzech Króli przemaszerował przed deptak aż pod sam ratusz. Tam następnie została postawiona bożonarodzeniowa szopka.

Oprócz tradycyjnego przemarszu odegrano również scenki. Jak co roku były to trzy sceny. Pierwsza z nich odbyła się na placu Bohaterów. Druga z nich rozegrana została na piętrze City Boutique Hotelu, z kolei ostatnia ze scen miała miejsce już przy żłobku tuż obok ratusza zielonogórskiego. W każdej ze scen występowali artyści, którzy kolędowali wraz ze wszystkimi uczestnikami.