O Ani z Zielonego Wzgórza i jej wpływie na młode pokolenia

Według Kornelii Waloch, pracującej jako bibliotekarka, postać Ani Shirley jest znakomitym przykładem do naśladowania dla młodych dziewczyn. Waloch podkreśla, jak istotne jest to, aby wiedzieć, czego się pragnie i nieustannie dążyć do spełnienia swoich marzeń i pasji. Równie ważne, zdaniem bibliotekarki, jest bycie dobrym i pełnym empatii w stosunku do innych osób, ponieważ dobro zawsze dociera z powrotem do tego, kto je rozsiewa.

W Zielonej Górze na ulicy Podgórnej w filii WiMBP miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – drugi Zlot Miłośników Ani z Zielonego Wzgórza. Ten głośny event zgromadził licznych fanów tej klasycznej literatury w jednym miejscu.

W podgórnej siedzibie filii numer 4 i 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej noszącej imię Cypriana Norwida, miało miejsce to niecodzienne spotkanie. Odbywając się w wtorkowe popołudnie pod adresem Podgórna 45, II Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza przyciągnął wielu uczestników. Frekwencja na wydarzeniu potwierdziła, że opowieść, której początki sięgają ponad stu lat wstecz, nadal jest w stanie poruszyć serca czytelników i zainspirować ich do działania.