Nowy rozkład jazdy w MZK Zielona Góra od 6 grudnia: zapowiedź zmian oraz nowa linia

Miejski Zakład Komunikacji (MZK) Zielona Góra ogłosił nadchodzące modyfikacje w swoim rozkładzie jazdy. Te zmiany, które wejdą w życie 6 grudnia, obejmują dodanie nowej linii komunikacji miejskiej.

Dodanie nowej trasy jest częścią dążenia MZK do poszerzenia swojej oferty przewozowej. W wyniku tych zmian obszar, który do tej pory nie był obsługiwany przez publiczne środki transportu, zostanie uwzględniony w sieci komunikacyjnej miasta. MZK podkreśla, że ta nowa linia połączy centrum Zielonej Góry z osiedlami Morelowym i Słowackiego.

Trasa nowej linii, oznaczonej numerem 12, będzie prowadzić przez następujące ulice i miejsca: Palmiarnia P+R, Kupiecka, Kopernika, pl. Pocztowy, Drzewna, Wrocławska, Morelowa, Stroma, al. Słowackiego, Grunwaldzka, Krzemieniecka, Lechitów, Nowa, Wodna, a następnie wraca na al. Słowackiego przez Strome i Morelową do Wrocławskiej, Drzewnej i Kupieckiej, kończąc trasę na pl. Matejki i pl. Piłsudskiego, z powrotem do Palmiarni P+R.

Warto zauważyć, że MZK Zielona Góra planuje także wprowadzić zmiany w rozkładzie jazdy i trasie dotychczasowej linii nr 12. Powody tych modyfikacji to uruchomienie nowej linii 101 oraz zakończenie remontu ulicy Nowej. Dodatkowo, na ulicy Nowej przy ul. Geodetów pojawi się nowy przystanek w ramach trasy linii 12, co ma na celu zapewnienie lepszej obsługi dla pasażerów korzystających z tej trasy.