Nowy postęp w komunikacji miejskiej Zielonej Góry: autobusy dojadą dalej

Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK) w Zielonej Górze poszerza zasięg swojej działalności. Najnowszy projekt, który jest już w zaawansowanym stadium realizacji, dotyczy budowy nowej pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim. Pętla ta, wyposażona w ładowarki dla autobusów elektrycznych, ma zostać oddana do użytku w październiku bieżącego roku. To inwestycja wpisująca się w szeroko zakrojony plan „elektryfikacji” miejskiego transportu publicznego w Zielonej Górze.

Urząd miasta Zielona Góra niedawno poinformował o finalizacji prac nad budową nowej pętli na Osiedlu Mazurskim. Jej lokalizacja to ulica Giżycka, która specjalnie na te potrzeby została przedłużona.

Informacje na oficjalnym profilu miasta na Facebooku sugerują, że nowo wybudowana pętla autobusowa przy ulicy Giżyckiej na Osiedlu Mazurskim jest już prawie gotowa do użytkowania. Pozostaje tylko podłączenie zasilania do stacji ładowania elektrycznych autobusów przegubowych. Pierwsi pasażerowie mają skorzystać z niej już w październiku.

Pętla znajduje się na terenie byłej betoniarni, niedaleko wiaduktu łączącego Osiedle Pomorskie z drogą S3. W ramach tej inwestycji firma Exalo Drilling – zielonogórski oddział dawnego Diamentu – doprowadziła do powstania brakującego fragmentu ulicy Giżyckiej prowadzącej do nowej pętli. Przy tej samej drodze wybudowano również kolejny fragment ścieżki rowerowej, który łączy się z istniejącą trasą od ronda Orląt Lwowskich. Na miejscu jest już przystanek autobusowy, do którego pasażerowie mogą dostać się chodnikiem. W planach jest również instalacja elektronicznej tablicy z rozkładem jazdy.