Nowa lokalizacja Studia IKEA w Zielonej Górze

Od połowy października, Studio planowania i zamówień IKEA w Zielonej Górze przeniosło swoją działalność do nowego miejsca. Teraz znajduje się na parterze centrum handlowego Focus Mall Zielona Góra. Rozpoczęcie działalności w nowym miejscu miało miejsce 16 października, a studio zlokalizowane jest obok sklepu JD Sports na poziomie zero. W porównaniu do poprzedniego miejsca, nowe studio jest znacznie większe i oferuje więcej miejsca.

Co ciekawe, Grupa Ingka, wcześniej rozpoznawana jako Grupa IKEA, jest jednym z największych franczyzobiorców marki IKEA. Ma pod swoim zarządem prawie 400 sklepów rozsianych po 32 krajach na całym świecie. Nazwa Ingka jest pochodną od imienia założyciela IKEA – Ingvara Kamprada. W Polsce ta potężna grupa posiada aż 11 sklepów IKEA, 69 punktów odbioru zamówień (włącznie z punktami mobilnymi), 8 studiów planowania i zamówień oraz Punkt Planowania IKEA, które są pod jej kontrolą przez IKEA Retail.

Nie wszyscy wiedzą, że nazwa IKEA to akronim utworzony z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela, a także nazw farmy i parafii, z której pochodził. Czyli w skrócie wygląda to tak: Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd.