Nastolatka poruszająca się hulajnogą elektryczną uderzyła w pojazd

W całej Polsce można w ostatnim czasie zaobserwować znaczny przyrost osób poruszających się na różnego rodzaju pojazdach elektrycznych. W związku z tym znacząco zwiększyła się także znacząco ilość wypadków i kolizji z ich udziałem w ruchu drogowym. Do takiego zdarzenia doszło także ostatnio w Zielonej Górze, gdzie 13-latka wjechała w tył samochodu.

Kolizja na ulicy Batorego w Zielonej Górze

Do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego oraz dziewczynki poruszającej się na hulajnodze elektrycznej doszło nie tak dawno na ulicy Batorego w Zielonej Górze. Do całego zdarzenia doszło najprawdopodobniej przez nieumyślność nastolatki.

Dziewczynka poruszała się na hulajnodze elektrycznej za samochodem osobowym. W pewnym momencie kierowca samochodu zaczął wykonywać manewr skrętu w prawo, na teren parkingu jednego ze znajdujących się tam sklepów. W wyniku tego doszło jednak do kolizji, ponieważ zapewne z powodu nieuwagi, w tył skręcającego samochodu uderzyła 13-latka, która jechała na hulajnodze elektrycznej tuż za pojazdem.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł większych obrażeń. Dziewczynka wyszła z całego zdarzenia bez szwanku. Na miejscu zdarzenia pojawiła się zarówno policja, jak i ratownicy medyczni. Utrudnienia nie miały także większego wpływu na płynny ruch na ulicy, gdzie doszło do zdarzenia. Stąd też kierowcy nie musieli zmagać się z utrudnieniami na ulicy Batorego w Zielonej Górze i mogli swobodnie poruszać się w obu kierunkach.