Na ulicach Zielonej Góry ponownie pojawiły się rowery miejskie

Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca jakim jest marzec, na ulice Zielonej Góry wróciły rowery miejskie. Miasto Zielona Góra współpracuje w tym zakresie z firmą Nextbike Polska. Dzięki temu na ulicach miasta ponownie pojawiło się 400 rowerów miejskich.

Rower miejski Zielona Góra

Akcja z udostępnianiem dla mieszkańców rowerów miejskich jest praktykowana i w tym roku. Mieszkańcy Zielonej Góry bardzo chętnie korzystają z dostępnych rowerów. Chociaż warto dodać, że największym zainteresowaniem cieszyły się one w 2021 roku, kiedy to odnotowano ponad 100 tysięcy wypożyczeń. Z kolei rok później, a więc w 2022 roku, tych wypożyczeń było mniej, bowiem ponad 82 tysiące. Jak będzie w tym roku? Niezależnie od wyniku, na pewno wielu mieszkańców Zielonej Góry czekało, aż w mieście ponownie dostępne będą rowery miejskie.

Operator rowerów miejskich, a więc firma Nextbike Polska zapewniła 40 stacji, które rozmieszczone są w różnych zakątkach miasta. W przerwie międzysezonowej rowery miejskie zostały naprawione oraz wyczyszczone. Wśród 400 dostępnych rowerów miejskich, aż 380 to rowery tradycyjne, a 20 rowerów to rowery typu cargo. Na ten moment nie wiadomo, czy w przyszłym roku ponownie zobaczymy rowery miejskie na ulicach Zielonej Góry. Wszystko za sprawą tego, że umowa pomiędzy miastem a firmą Nextbike Polska obowiązuje do końca tego roku.