Na trasie Żary – Zielona Góra doszło do zderzenia dwóch samochodów

Dwa samochody osobowe zderzyły się na trasie Żary – Zielona Góra. Zderzenie miało miejsce w poniedziałek, dnia 12 września. W wyniku poniedziałkowego zdarzenia zdarzenia drogowego jeden z pojazdów zaliczył dachowanie. Na szczęście żadna osoba biorąca udział w tym zdarzeniu drogowym nie odniosła większych obrażeń.

Zderzenie dwóch pojazdów i dachowanie jednego z nich

Do zdarzenia drogowego na trasie Żary – Zielona Góra doszło dokładnie przy zjeździe na Lubomyśl. Tuż obok znajduje się tam przystanek autobusowy. W zderzeniu wzięły udział dwa samochody osobowe. Jeden z samochodów osobowych to pojazd marki Hyundai, z kolei drugi pojazd to samochód osobowy marki Volkswagen Polo.

Według wstępnych informacji i ustaleń policjantów wiemy, że do zderzenia doszło w momencie, gdy kierowca samochodu osobowego marki Hyundai podjął się manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu. W tym momencie zderzył się on z samochodem osobowym marki Volkswagen Polo. Kierowca samochodu marki Hyundai, którym był 24-letni mężczyzna z powiatu świebodzińskiego otrzymał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych.

Dodajmy, że samochodem osobowym marki Volkswagen Polo kierowała kobieta w wieku 39 lat z powiatu żarskiego. Policjanci przebadali obydwu kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. U nikogo nie wykryto alkoholu i obaj kierowcy byli trzeźwi.