Na drodze S3 pod Zieloną Górą doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego

W niedzielę, dnia 24 lipca służby ratunkowe w regionie miały ręce pełne pracy. Wszystko za sprawą zdarzenia drogowego, do którego doszło tego dnia pod sam wieczór. Po godzinie 22:00 do zielonogórskich służb wpłynęło zawiadomienie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Peugeot. Podczas jazdy na drodze S3 w pewnym momencie samochód osobowy dachował, a wcześniej uderzył w energochłonne bariery.

Niebezpieczny wypadek drogowy na S3 pod Zieloną Górą

Po otrzymaniu zgłoszenia od razu zielonogórskie służby ruszyły do pomocy. Na miejscu okazało się, że poszkodowane są dwie osoby, które podróżowały tym autem. Do całego zdarzenia zadysponowano trzy zastępy pożarnej straży, policję oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Na miejscu ponadto okazało się, że kierowca pojazdu mógł samodzielnie opuścić pojazd. Tego nie mogła uczynić pasażerka pojazdu, która została uwięziona w środku auta. Z tego powodu do akcji musieli wkroczyć strażacy, którzy z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi skutecznie uwolnili pasażerkę tego pojazdu. Od razu osobom biorącym udział w wypadku drogowym została udzielona pomoc medyczna. Poszkodowani musieli jednak trafić do szpitala. Mowa tutaj o szpitalach w Zielonej Górze oraz w Nowej Soli.

Zablokowana droga S3 z powodu wypadku drogowego

Wypadek drogowy miał miejsce nieopodal MOP Racula na 199 kilometrze trasy S3 w stronę miejscowości Nowa Sól. W wyniku zdarzenia drogowego oraz skutków tego wypadku, droga S3 w kierunku Nowej Soli została na pewien czas całkowicie zablokowana. Kierowcy podobno musieli omijać ten odcinek drogi aż przez kilka godzin. Na szczęście szybko został wyznaczony objazd dobrze znaną wszystkim mieszkańcom okolicy „starą trójką”, a więc przez Raculę i Niedoradz. Ruch w tym miejscu miał zostać wznowiony około godziny 01:00 dnia 25 lipca. Więcej informacji o tym zdarzeniu zapewne będzie można znaleźć na portalu drogowym NaDrogach.pl.