Modernizacja i eko-inwestycja w Zielonogórskim Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kieślowskiego na początek roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 w Zielonej Górze miało miejsce w V Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kieślowskiego, które jest drugą placówką edukacyjną po Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w tym mieście, gdzie zainstalowano system fotowoltaiczny. Wybór miejsca na inaugurację roku szkolnego nie był przypadkowy, bowiem to właśnie w tej instytucji edukacyjnej zakończono kosztowne przedsięwzięcie inwestycyjne, które przyczyniło się do zmiany oblicza szkoły i redukcji kosztów związanych z ogrzewaniem oraz zużyciem energii.

Inwestycja ta o wartości blisko 3,8 mln złotych związana była z termomodernizacją budynku, obejmującą ocieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachu. Przeprowadzono również wymianę części okien i drzwi, a także rynien i instalacji przeciwuderzeniowej. Poza tym, staromodne oświetlenie żarowe i jarzeniowe zostało zastąpione nowoczesnymi światłami ledowymi. Dodatkowo, na dachu jednego z budynków zamontowano instalację fotowoltaiczną.

„Uczniowie naszej szkoły będą mieli teraz możliwość nauki w komfortowych warunkach w szkole, która przeszła kompleksową metamorfozę, wyposażonej w nowe oświetlenie i system ogrzewania. Dokonaliśmy też zagospodarowania terenu dookoła budynku – jest teraz więcej zieleni, a wejściowe schody zostały wymienione. Wierzę, że powrót do tak odnowionej szkoły na początek nowego roku szkolnego będzie dla nich wielką radością”, podkreśliła dyrektor liceum Kamilla Jur.