Mieszkańcy chcą posadzić 800 drzew, aby uczcić 800-lecie Zielonej Góry

W tym roku świętujemy 800-lecie Zielonej Góry. Ciekawy pomysł na świętowanie tego wydarzenia mają mieszkańcy miasta Zielona Góra. Chcą oni posadzić 800 drzew z okazji tego wydarzenia. Co ciekawe, pomysł zostanie zrealizowany. Już podczas dwóch pierwszych sobót listopada odbędą się akcje związane z sadzeniem drzew.

800-lecie powstania Zielonej Góry

Obchody związane z 800-leciem powstania Zielonej Góry to nie jedyne ważne jubileuszowe wydarzenia dla miasta w nadchodzącym okresie. Już w przyszłym roku odbędzie się kolejny ważny jubileusz dla miasta. Mowa tutaj o 700-leciu nadania praw miejskich. Dlatego też oficjalne obchody związane ze świętowaniem tych wydarzeń zaplanowano na okres od Winobrania 2022 do Winobrania 2023.

Pomysły mieszkańców w Banku Dobrych Pomysłów

Z okazji planowanych obchodów jubileuszy, zarówno Prezydent Janusz Kubicki, jak i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, a wiec profesor Czesław Osękowski poprosili wszystkich mieszkańców Zielonej Góry o to, aby przesłali oni swoje pomysły i propozycje, które dotyczyć będą podwójnego jubileuszu miasta. W taki sposób powstał właśnie Bank Dobrych Pomysłów. I jednym z pomysłów, które trafiły do Banku Dobrych Pomysłów był ten związany z nasadzeniem 800 drzew na 800-lecie miasta. Dzięki temu pomysłowi na pewno Zielona Góra stanie jeszcze bardziej zielona.

Nasadzenia drzew będą odbywać się w dwie soboty listopada. Pierwsza partia drzew w ilości 400 sztuk ma zostać zasadzona w tym roku, z kolei kolejne 400 drzew nasadzonych zostanie w przyszłym roku.