Miejsce spotkań pokoleń – malarstwo w Starym Kisielinie

W nieodległym Zielonej Górze mieszkańcy i goście miasta będą mieli unikalną okazję podziwiać twórczość malarzy – Stanisława Przewłockiego i Elwiry Przewłockiej – Chomy, których więzi rodzinne obejmują również wspólne zamiłowanie do sztuki. Ojciec i córka prezentują swoje dzieła w ramach ekscytującej serii „Dwa pokolenia – jedna pasja”, której miejsce ekspozycji stanowi zabytkowy pałac w Starym Kisielinie.

Organizatorka wystawy, Maria Idzikowska, podkreśla szczególność tego wydarzenia. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z twórczością mistrza akwareli, jakim jest Stanisław Przewłocki. Znany jest ze swoich malowniczych pejzaży oraz charakterystycznych miniatur, które są precyzyjnie wykonane obrazy o wymiarach zaledwie kilku milimetrów.

Elwira Przewłocka – Choma to kolejna artystka, której prace znajdą się na wystawie. Jej dzieła były wcześniej prezentowane na ekspozycji w oranżerii pałacu w Zatoniu. Oficjalne otwarcie wystawy prac obu tych twórców zaplanowane jest na 8 sierpnia, o godzinie 18.00, w pałacowym wnętrzu w Starym Kisielinie.

Maria Idzikowska dodaje także informację o innej nadchodzącej atrakcji dla miłośników sztuki. W ruinach pałacu w Zatoniu przygotowywana jest kolejna, letnia ekspozycja pod tytułem „Łąkowe Kwiaty”.