Miasto Zielona Góra otrzyma dofinansowanie w wysokości 35 mln z Polskiego Ładu

W Zielonej Górze w najbliższym czasie zostaną zrealizowane kolejne inwestycje. Już niedługo rozpocznie się rewitalizacja Parku Tysiąclecia, a także prace przy kąpielisku w Ochli. Intensywne prace Rady Miasta nad wspomnianymi projektami sprawiły, że udało się pozyskać dofinansowanie na owe inwestycje w wysokości 35 milionów złotych.

Rewitalizacja kąpieliska w Ochli

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic od dawna zaznaczali, że warto byłoby odnowić kąpielisko w Ochli. Od lat to miejsce pomimo świetnego położenia i sporego zainteresowania turystami, niestety nie prezentowało się zbyt najlepiej. Na szczęście w niedalekiej przyszłości się to zmieni, a środki finansowe pozyskane w ramach Polskiego Ładu na pewno zostaną dobrze wykorzystane.

Takiego zdania na pewno są radni sejmiku lubelskiego. Warto dodać, że przy projekcie modernizacji kąpieliska w Ochli pracowały zarówno osoby z klubu Prawo i Sprawiedliwość, jak i klubu Zielona Razem.

Modernizacja Parku Tysiąclecia

Środki finansowe pozyskane w ramach Polskiego Ładu zostaną przeznaczone także na modernizację Parku Tysiąclecia. Dzięki temu to wyjątkowe miejsce w Zielonej Górze z pewnością zyska dodatkowego uroku. Celem rewitalizacji jest m.in. poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu. Uzyskane środki na pewno pozwolą wdrożyć odpowiednie rozwiązania, które przełożą się na poprawę bezpieczeństwa w zielonogórskim Parku Tysiąclecia.

Warto przypomnieć, że w dofinansowania w ramach Polskiego Ładu obejmują wszystkie krajowe samorządy. Przyznawane są również chociażby w województwach na północy kraju, czy też w województwie łódzkim, gdzie dofinansowanie otrzymało miasto Radomsko. Na ten cel w całej Polsce przeznaczono łącznie 23 miliardy złotych, a aż 677 milionów złotych trafi do powiatów i gmin z województwa lubuskiego.