Marznący deszcz w Lubuskiem powoduje niebezpieczne warunki na drogach

Warunki atmosferyczne w Lubuskiem stają się coraz bardziej niebezpieczne, ponieważ marznący deszcz pada lub już spaść zaczynał w wielu miejscach. Taka pogoda tworzy fatalne warunki do jazdy. Kierujący pojazdami porównują stan jezdni do lodowiska i wielokrotnie zdarzały się wypadki oraz kolizje drogowe.

Pogodzenia meteorologów, które przewidywały gołoledź w pewnych obszarach Lubuskiego, okazały się celne. Wypadki i kolizje rozpoczęły się już od rannych godzin. Wczesnym rankiem na krajowej trasie nr 22 pomiędzy miastami Kostrzyn a Słońsk doszło do incydentu, w wyniku którego dwa samochody znalazły się w rowie. Niezwłocznie na miejscu pojawiły się służby ratownicze.

Sytuacja jest szczególnie skomplikowana na południu regionu Lubuskiego. Zielona Góra boryka się z opadami marznącego deszczu, który sprawia, że nawierzchnia przypomina śliskie lodowisko. Niebezpieczne warunki panują także na drodze S3, gdzie na odcinku między Świebodzinem a Sulechowem doszło do wypadku. W wyniku tego zdarzenia, które miało miejsce na pasie prowadzącym do Gorzowa Wlkp., droga została zablokowana.