Marek Probosz w roli głównej w spektaklu "Powrót Norwida" podczas Winobraniowych Spotkań Teatralnych

14 września odbędzie się znamienite wydarzenie. Marek Probosz, aktor wielokrotnie laureat prestiżowych nagród, będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności sceniczną na scenie Lubuskiego Teatru. Jego występ w sztuce „Powrót Norwida” jest jednym z kluczowych punktów programu Winobraniowych Spotkań Teatralnych.

Probosz to nie tylko aktor, ale także reżyser i pisarz. Jest również wykładowcą sztuki aktorskiej na wydziale teatralnym Uniwersytetu Kalifornijskiego. W 2018 roku uhonorowany został Polskim Oscarem Diaspory – Złotą Sową, w kategorii Film. Rok później, w Alei Gwiazd Poli Negri w Lipnie, umieszczono tablicę upamiętniającą jego wkład w polską kinematografię. Odznaczenia nie przestawały się jednak na nim piętrzyć. W 2022 roku otrzymał nagrodę Heleny Modrzejewskiej – Modjeska Award. A rok później triumfował w konkursie Wybitny Polak w USA 2023, gdzie zwyciężył w kategorii Kultura.

Probosz urodził się w Żorach, ale już od 1987 roku mieszka i tworzy poza granicami Polski. Obecnie swoją rezydencję ma w amerykańskim Los Angeles. Wkrótce, 14 września, będziemy mieli okazję podziwiać jego talent na deskach Lubuskiego Teatru w sztuce „Powrót Norwida”.