Marcin Pabierowski zamierza kandydować na prezydenta Zielonej Góry

Lubuska Platforma Obywatelska oficjalnie ogłosiła w ostatni poniedziałek, że Marcin Pabierowski będzie ich kandydatem na prezydenta Zielonej Góry w nadchodzących wyborach samorządowych. Wiadomość ta została przekazana podczas konferencji prasowej, na której obecni byli między innymi wszyscy posłowie tej partii z regionu lubuskiego oraz wojewoda Marek Cebula.

Podczas konferencji wszyscy bez wyjątku zapewniali o swoim pełnym poparciu dla Pabierowskiego oraz gotowości do współpracy na rzecz jego kampanii. Interesujące jest to, że Pabierowski nie jest nowym w samorządzie miejskim – od dwóch kadencji zasiada jako radny w ratuszu, a także sprawuje funkcję przewodniczącego klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie miasta Zielona Góra.

Kiedy zapytano o główne hasła jego kampanii, Pabierowski odpowiedział: „Planuję otworzyć Zieloną Górę na rozwój i inwestycje. Chcę, aby jej mieszkańcy czuli się wysłuchani. Ja stawiam na merytoryczną współpracę. Nasza wizja to 'Zielona Góra – miasto przyszłości'”.