Marcin Pabierowski przedstawia plany na prezydenturę w Zielonej Górze na konferencji prasowej

Podczas swojego pierwszego spotkania z mediami w roli prezydenta Zielonej Góry, Marcin Pabierowski zadeklarował swoje zamiary bycia otwartym liderem, który kładzie nacisk na potrzeby i głosy obywateli. Wyraził swoją determinację, aby przekształcić miasto w miejsce przyjazne dla mieszkańców, promujące zdrowie i dążące do ciągłego rozwoju.

Przypomnijmy, że Marcin Pabierowski jest członkiem Platformy Obywatelskiej i zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich w Zielonej Górze. Jego rywalem był Janusz Kubicki, który był na stanowisku przez 18 lat. Nowo wybrany prezydent podziękował mieszkańcom za ich aktywność, dialog, konsultacje i rozmowy.

Podkreślił również swoje pragnienie bycia liderem otwartym na komunikację z obywatelami, mówiąc: „Chcę być prezydentem, który będzie słuchał i był otwarty dla mieszkańców”.

Ponadto, skierował apel do ustępującego prezydenta Kubickiego, aby nie podejmował żadnych decyzji finansowych, które mogą mieć wpływ na miasto. Pabierowski stwierdził: „Poczekajmy do pierwszej sesji nowej rady miasta”.

Adam Urbaniak, radny z Platformy Obywatelskiej, poinformował, że inauguracyjne spotkanie nowej rady miasta odbędzie się 7 maja. Wtedy też Marcin Pabierowski zostanie zaprzysiężony jako nowy prezydent Zielonej Góry.