Książka za puszkę karmy na rzecz bezdomnych kotów – wyjątkowa inicjatywa w Zielonej Górze

Połączyli siły, by wesprzeć dobrą sprawę. Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt i Wojewódzka oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Zielonej Górze zaplanowały niecodzienną akcję charytatywną. Nazwali ją „Zimowa Paczka dla Bezdomniaczka” i zwołali do współpracy wszystkich miłośników literatury i zwierząt.

10 lutego, w sobotę, biblioteka zamieni się na jeden dzień w punkt wymiany. Każdy, kto przyniesie karmę dla kotów w puszkach lub saszetkach, otrzyma w zamian książkę. To podkreśla Katarzyna Dobraś, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt, dodając, że akcja ma na celu równocześnie wspomóc zwierzęta i zachęcić do czytania.

Biblioteka Norwida również angażuje się aktywnie w to przedsięwzięcie. Zachęca swoich czytelników do przekazywania książek po przeczytaniu, pod warunkiem, że są w nienagannym stanie. Te książki trafią potem do rąk tych, którzy wesprą akcję przynosząc karmę dla kotów.

Cała akcja będzie miała miejsce w Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza, na parterze samej Biblioteki. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 14:00. To wyjątkowa okazja, by pomóc potrzebującym zwierzętom i jednocześnie poszerzyć swoją domową biblioteczkę.