Kozzi Film Festiwal powraca, odbywając się w Zielonej Górze, Kargowej oraz Zatoniu

Wydarzenie filmowe roku, Kozzi Film Festiwal, jest tuż za rogiem. Już teraz wiemy, kto będzie gościem na tym festiwalu. Interesujące jest to, że tegoroczna edycja nie ograniczy się tylko do Zielonej Góry, ale rozszerzy swoje skrzydła także na Kargową i Zatonie.

Festiwal ma unikalny format, obejmujący filmy, teatr i książki. Wyjątkowość tego roku polega na tym, że festiwal powraca do swoich korzeni z pierwszych trzech lat swojego istnienia, organizując część imprez również w Kargowej.

Kozzi Film Festiwal od początku swojego istnienia czerpie inspiracje z gatunków filmowych, które były domeną Macieja Kozłowskiego. Koncentruje się on na kinie akcji, sensacyjnym i gangsterskim, oferując różnorodność dla miłośników tych gatunków.

Ciekawostką jest ceremonia wręczenia nagród zwanych „Klapsami”, które są przyznawane najlepszym twórcom wybranym przez kapitułę festiwalu. Oprócz tego w programie znajdują się pokazy filmowe, spotkania z twórcami i koncerty. Oficjalne otwarcie festiwalu zaplanowane jest na 6 czerwca, ale niektóre wydarzenia odbędą się już wcześniej.

Na tegoroczny Kozzi Film Festiwal przybędą takie znane postaci jak Jacek Braciak, Artur Barciś i Małgorzata Zajączkowska. Kolejna edycja tego unikalnego festiwalu filmowego, teatralnego i książkowego będzie więc niewątpliwie emocjonująca i pełna różnorodnych atrakcji.