Kolizja trzech pojazdów na drodze Zielona Góra-Leśniów Wielki: Trzy osoby ranne

W środę doszło do poważnej kolizji drogowej na trasie pomiędzy Zieloną Górą a Leśniowem Wielkim. Scenariusz zdarzenia obejmował dwa samochody osobowe i autobus, które zderzyły się. W wyniku tego zdarzenia trasa jest teraz zablokowana, a trzy osoby odniosły obrażenia.

Jak przekazał mł. brygadier Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej, do kolizji doszło na DK32, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz autobusu.

Ponadto, do miejsca zdarzenia natychmiast ruszyli ratownicy – trzy zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry, funkcjonariusze policji oraz karetki pogotowia ratunkowego. Wydarzenie było na tyle poważne, że konieczne było skierowanie tam także śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mł. brygadier Kaniak poinformował również, że w autobusie znajdowało się 15 osób – 14 pasażerów i kierowca. Jedna ranna osoba została ewakuowana do szpitala za pomocą śmigłowca LPR.

Z kolei z pierwszego z samochodów osobowych, kobieta z dzieckiem została przetransportowana do szpitala karetką – dodał mł. brygadier Kaniak. Na miejscu, kierowca drugiego samochodu osobowego jest aktualnie badany przez służby medyczne.

W wyniku kolizji droga Zielona Góra-Krosno Odrzańskie została całkowicie zablokowana. Nie można nią poruszać się ani w jednym, ani w drugim kierunku.