Kolizja drogowa z udziałem nieoznakowanego radiowozu

W całej Polsce już pewien czas temu wprowadzono tzw. grupy policyjne Speed. I to właśnie funkcjonariusze tej grupy poruszają się głównie nieoznakowanymi samochodami osobowymi marki BMW. Jeden z takich nieoznakowanych radiowozów policyjnych brał ostatnio udział w kolizji drogowej, do której doszło 15 stycznia na ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze.

Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu drogowym z udziałem nieoznakowanego samochodu policyjnego

Do kolizji z udziałem policyjnego nieoznakowanego radiowozu doszło w sobotni wieczór mniej więcej o godzinie 21:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieoznakowany policyjny samochód marki BMW poruszał się zgodnie z przepisami, lecz w pewnym momencie przed nim gwałtownego hamowania dopuścił się kierowca innego samochodu marki BMW. W związku z tym kierowca nieoznakowanego samochodu policyjnego postanowił odbić na drugi pas w prawo, jednak tam nadjeżdżał już inny samochód osobowy marki KIA. W związku z tym doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły nieoznakowane BMW oraz osobówka marki KIA.

Oczywiście podane powyżej informacje są jedynie wstępne i ostateczna wersja wydarzeń może ulec zmianie. Najważniejszą jednak informacją w całej sytuacji jest to, że podczas zdarzenia drogowego nikt nie ucierpiał. W wyniku kolizji drogowego doszło jedynie od strat materialnych. W najbliższym czasie funkcjonariusze policji w Zielonej Górze będą prowadzili dalsze postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności całego zajścia.

Do incydentu z radiowozem policyjnym doszło również pod koniec zeszłego roku w Wyszkowie. Tutaj przeczytacie więcej o tym, jak kierowca jadący pod prąd omal nie uderzył w poprawnie jadący radiowóz.