Kluczowy wkład w poprawność polszczyzny: IV Lubuskie Dyktando Ortograficzne z udziałem prof. Jerzego Bralczyka

Ortografia języka polskiego to nieodłączna część naszej tożsamości, ale niestety często jest niepoprawnie stosowana. Właśnie dlatego istotne jest przypominanie o jej prawidłowości i promowanie dobrej praktyki. Świetnym przykładem jest uczestnictwo w IV Lubuskim Dyktandzie Ortograficznym, który odbywa się pod hasłem „Połam pióro”. A wyjątkowym gościem tego wydarzenia będzie znany językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim, prof. Jerzy Bralczyk!

Organizatorzy już skompletowali treść dyktanda, jednak temat pozostaje tajemnicą do samego dnia konkursu. Tajemnica ujawni się 28 lutego, dokładnie o godzinie 17:00, podczas ceremonii w sali wykładowej imienia dra Grzegorza Chmielewskiego, znajdującej się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. To właśnie tam prof. dr hab. Jerzy Bralczyk wygłosi dyktando.

Zaś o godzinie 18:00 rozpocznie się ekskluzywne spotkanie autorskie z samym profesorem Bralczykiem. Podczas tego wydarzenia prof. Bralczyk opowie o swoim najnowszym literackim dziele i będzie dostępny do odpowiadania na pytania zgromadzonych uczestników.