Kierowca zignorował znaki zakazu i spowodował kolizję ciężarówką na wiadukcie w Zielonej Górze

Do niefortunnego incydentu doszło, kiedy operator ciężarówki zlekceważył zakaz ruchu i uderzył swoim pojazdem w barierę wysokościową na wiadukcie znajdującym się w Zielonej Górze. Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy następnie doszło do kolizji, która wymagała interwencji służb policyjnych.

Koniec maja przyniósł całkowite zamknięcie dla ruchu wiaduktu na alei Zjednoczenia w Zielonej Górze dla pojazdów ważących więcej niż 3,5 tony. Ograniczenie to dotyczyło między innymi autobusów i ciężarówek. W odpowiedzi na to, w okolicy umieszczono znaki zakazu. Powodem tak drastycznych działań była tragiczna forma techniczna konstrukcji wiaduktu, a w szczególności poważne uszkodzenia elementów nośnych.

Policja z Zielonej Góry, a dokładnie oficerowie z Wydziału Ruchu Drogowego, często sprawdzali sytuację na wiadukcie. Na kierowców, którzy ignorowali znaki zakazu, nakładane były mandaty. W celu dodatkowego zabezpieczenia, teren wokół wiaduktu został wyposażony w specjalne ograniczniki wysokości.