Kierowca BMW doprowadził do wypadku na ul. Moniuszki, raniąc policjanta

Niepokojące zdarzenie miało miejsce podczas pełnienia służby przez funkcjonariusza policji, jadącego na motocyklu służbowym, w sobotę 15 czerwca. Na ulicy Moniuszki doszło do wypadku drogowego, do którego doprowadził kierowca samochodu marki BMW, który nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Świadkiem dramatycznych wydarzeń stała się ulica Moniuszki, gdzie doszło do kolizji pomiędzy motocyklem policyjnym a samochodem marki BMW. Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Dwa wozy straży pożarnej z Zielonej Góry, karetka pogotowia oraz patrole policji były poufne skierowane na miejsce zdarzenia. Policjant, który uległ wypadkowi i odniósł obrażenia, został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Według pierwszych informacji lekarzy, mężczyzna ma podejrzenie urazu kończyny górnej.

Wstępne dochodzenie na temat okoliczności tego zdarzenia zostało już rozpoczęte przez policję. Okazuje się, że funkcjonariusz, który stał się ofiarą wypadku, poruszał się ulicą Moniuszki, kierując się w stronę alei Konstytucji 3 Maja. Policjant był zaangażowany w działania związane z zabezpieczaniem Marszu Równości. W momencie zdarzenia używał sygnałów dźwiękowych i świetlnych.