Jubileusz 70-lecia lubuskiego teatru

Wielkie święto obchodzi w najbliższych dniach Lubuski Teatr w Zielonej Górze. Wszystko za sprawą 70-lecia istnienia tego miejsca. Już w sobotę 27 listopada odbędą się specjalne obchody i uroczystości z tej okazji. Co dokładnie zobaczymy na deskach teatru w tę wyjątkową sobotę?

Spektakl z okazji obchodów 70-lecia zielonogórskiego teatru

O spektaklu, który zostanie zaprezentowany już w sobotę 27 listopada na deskach teatru lubuskiego w Zielonej Górze powiedział co nie co dyrektor Robert Czechowski. Jest to również reżyser sztuki, która zostanie zaprezentowana w najbliższy weekend.

Zgromadzeni będą mogli obejrzeć spektakl „Ożenek” Nikołaja Gogola. Na pewno jest to wyjątkowy spektakl, który też ma za sobą ciekawą historię. Jak zaznaczał reżyser sobotniego spektaklu, a więc sam Robert Czechowski, został on wyreżyserowany zdalnie. A zaprezentowany został jedynie raz, ponieważ później wprowadzono obostrzenia.

Warto zaznaczyć, że obchody zielonogórskiego teatru z powodu jubileuszu 70-lecia zaplanowano tak praktycznie na cały rok. W najbliższą sobotę odbędzie się przede wszystkim inauguracja obchodów. Podczas inauguracji nagrodzeni i wyróżnieni zostaną również wieloletni pracownicy oraz osoby, które miały styczność z teatrem lubuskim przez ten cały okres.