Janusz Kubicki przedstawia swoje plany dotyczące Zielonej Góry na konferencji prasowej

Janusz Kubicki, aktualny prezydent Zielonej Góry ubiegający się o kolejną kadencję, zaproponował szereg nowych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia w mieście. Na konferencji prasowej podkreślił, że ma zamiar przeznaczyć 50 tysięcy złotych na renowację dziedzińców osiedlowych w centrum miasta. Zadeklarował również, że chce stworzyć dom kultury dedykowany seniorom.

Ambitne plany Kubickiego nie kończą się jednak tutaj. Prezydent chce również wprowadzić program dofinansowania kredytów mieszkaniowych dla najlepszych studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na te inwestycje, jak zapewnił, są już zarezerwowane środki w budżecie miasta.

Rozsądna gospodarka finansami jest jednak kluczem do skutecznego zarządzania miastem. Janusz Kubicki zauważył, że niektóre większe projekty mogą wymagać przesunięcia ich realizacji w czasie.

W nadchodzącej walce o urząd prezydenta Zielonej Góry, która odbędzie się 21 kwietnia, Kubicki stanie do rywalizacji z Marcinem Pabierowskim, przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej. Jak już teraz zapowiada, jest gotowy na tę rywalizację i ma szereg konkretnych planów na rozwój miasta, które chce wprowadzić w życie.