Jakie inwestycje w 2023 roku zostaną poczynione w Zielonej Górze?

W poprzednich latach na terenie Zielonej Góry zrealizowano wiele ważnych i kluczowych inwestycji. Jednak wiele ważnych inwestycji dopiero przed nami. Jakie inwestycje dokładnie będą realizowane w Zielonej Górze?

Zielonogórskie inwestycje w 2023 roku

Zacznijmy od budżetu, który na inwestycje w 2023 został przeznaczony przez miasto Zielona Góra. Mowa tutaj o środkach finansowych w wysokości 400 milionów złotych. Przede wszystkim w tym roku zakończone mają zostać prace przy Obwodnicy Południowej. Ponadto do użytkowania oddany parking wielopoziomowy przy Palmiarni. Nie można zapominać o tym, że nastąpi powiększenie zielonogórskiego Mini Zoo. Ponadto zrewitalizowanych zostanie kilka miejsc, a więc takich jak Plac Słowiański, Park Tysiąclecia, czy też Las Odrzański. Kolejną inwestycją zrealizowaną w tym roku będzie zakończenie budowy ścieżki rowerowej, która ma połączyć system zielonogórskich i nowosolskich ścieżek.

Jeśli chodzi o dokładniejsze informacje na temat wymienionych powyżej inwestycji, to wiadomo m.in. to, że Obwodnica Południowa oddana do użytku ma zostać 15 kwietnia. Z kolei ścieżka nowosolsko-zielonogórska oddana do użytku ma zostać w okresie letnim. Warto wspomnieć także Inteligentnym Systemie Transportowym oraz autobusach elektrycznych, które mają w tym roku pojawić się w Zielonej Górze.