Informacje o remontach i modernizacji dróg w Zielonej Górze

Podczas niedawnego spotkania Marcin Pabierowski, omawiając swoje dotychczasowe osiągnięcia w pracy dla miasta, podał do wiadomości publicznej, że obecnie w trakcie renowacji znajdują się 14 ulic osiedlowych. Zapowiedział również, że kolejne prace remontowe będą uruchamiane cyklicznie aż do końca sierpnia.

Zielona Góra to miejsce, gdzie remonty drogowe są na porządku dziennym. Już 8 lipca ma ruszyć najbliższy z planowanych projektów. Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta Zielona Góra, prace będą polegać na rozbudowie skrzyżowania ulic Batorego i Źródlanej. Zabiegi będą realizowane etapami.

W ramach prac na ulicy Batorego zostaną utworzone dodatkowe pasy umożliwiające skręt w lewo w ulicę Źródlaną. Planowane jest także stworzenie nowego wlotu na skrzyżowanie od strony zachodniej. Przebudowane skrzyżowanie będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Jeśli remont nie napotka na żadne przeszkody, powinien zakończyć się do ostatniego dnia sierpnia – takie informacje znaleźć można w oficjalnym oświadczeniu.

Warto zauważyć, że to już drugi remont przeprowadzany w tej okolicy. Prace remontowe są obecnie prowadzone na ulicy Zdrojowej na odcinku od ulicy Rzeźniczaka do ulicy Potokowej, a także na ulicy Rzeźniczaka od zjazdu do sklepu Biedronka do skrzyżowania z ulicą Zdrojową, gdzie ma powstać mini rondo.