Impreza taneczna w ruinach pałacu w Zatoniu

Mieszkańcy Zielonej Góry mieli okazję zaszaleć przy rytmach poloneza, a tło dla ich tańca stanowiły ruiny pałacu położonego w miejscowości Zatonie. To niecodzienne wydarzenie odbyło się w ramach wyjątkowego festiwalu, jakim jest Festiwal Muzyka Dawna – Persona Grata.

Od 17:30 zielonogórzanie mieli możliwość uczestnictwa w kameralnym koncercie. Na to wydarzenie muzyczne, organizatorzy przygotowali repertuar złożony z kompozycji wielkich twórców muzyki, w tym utwory sławnego Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Ani jedna impreza nie jest kompletna bez uczestników – a ci podkreślali, jak bardzo cenią takie inicjatywy. Wyrażając swoje emocje, wielu z nich wspominało o tym, jak te wydarzenia przypominają im czasy ich młodości.

Całe przedsięwzięcie miało swój finał około godziny 19. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w nim bez żadnych opłat – wstęp był całkowicie wolny.

Jednak to nie koniec atrakcji, które czekają na mieszkańców Zielonej Góry. Jako finał majówkowych obchodów w Zatoniu, organizatorzy zaplanowali wspólny piknik. Wydarzenie to odbędzie się w najbliższą niedzielę.