Groźny wypadek: Samochód uderza w osobę jadącą na hulajnodze

Brak wystarczającej ostrożności podczas jazdy na hulajnodze mógł skończyć się tragicznie dla jednego z mężczyzn. Do groźnego incydentu doszło, kiedy kierowca samochodu osobowego nie zauważył mężczyzny przemieszczającego się na hulajnodze przez przeznaczone dla rowerzystów miejsce. Monitoring drogowy zarejestrował całe zdarzenie, które później zostało upublicznione przez policję jako ostrzeżenie dla innych.

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność jako alternatywny środek transportu. Mimo że ich prędkość nie jest imponująca, to jednak użytkownicy tych pojazdów są narażeni na potencjalne niebezpieczeństwa, zwłaszcza poruszając się po zatłoczonych drogach czy chodnikach. Ryzyko wypadku i urazu jest znaczne.

Właśnie do takiego zdarzenia doszło pewnego poniedziałkowego popołudnia na ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Operator samochodu osobowego nie okazał odpowiedniej ostrożności i uderzył mężczyznę na hulajnodze. W wyniku tego zderzenia, poszkodowany ze złamaniami głowy został przewieziony do szpitala.