Funkowe brzmienia w Zajeździe Kultury: Li’Nards Many Moods zaskakuje

Li’Nard Jackson, lider zespołu funkowego Li’Nards Many Moods, miał okazję wystąpić na dziedzińcu Zajazdu Pocztowego w Zielonej Górze. Jest to artysta, który miał przyjemność współpracować z takimi gwiazdami muzyki jak Steve Wonder czy Lauryn Hill. Jak zauważa perkusista Dominik Jaske, Jackson jest prawdziwą legendą w świecie funkowej muzyki i pełni rolę mentora dla wielu młodszych muzyków, podpowiadając im, jak powinna wyglądać prawdziwa muzyka funk.

Li’Nards Many Moods to projekt muzyczny pod batutą basisty z Nowego Jorku – Christophera Li’narda Jacksona. Wśród jego osiągnięć znajduje się m.in. współpraca z takimi gigantami sceny muzycznej jak Prince, Lauryn Hill i Steve Wonder.

Koncert New York FUNK NIGHT – Li’Nard’s Many Moods, który odbył się w Zielonej Górze, był drugą odsłoną tego wydarzenia – pierwsza miała miejsce w czerwcu tego samego roku. Scena postawiona w Zajeździe Kultury zgromadziła liczne grono miłośników gatunku, którzy byli zachwyceni nowojorskim funkowym graniem.

Zgodnie z zapowiedziami, koncert odbył się 14 sierpnia, który był poniedziałkiem. W rozmowie po koncercie Li’Nard Jackson przyznał, że pomimo drugiej już wizyty w Zielonej Górze, nie miał jeszcze okazji zwiedzić miasta, ale chciałby to zmienić.

Li’Nard Jackson stał się częścią polskiego krajobrazu muzycznego, gdy trzy lata temu postanowił zamieszkać w Polsce. Jak wspomina perkusista Dominik Jaske, obecnie mieszkający w Zielonej Górze: „Poznaliśmy się dwa lata temu w Warszawie przy okazji realizacji innego projektu. Od tego czasu gramy razem”. Jaske podkreśla również znaczenie Jacksona jako legendy muzyki funkowej oraz jego wpływ na polskie środowisko muzyczne. Po czterdziestu latach pracy z najlepszymi muzykami na świecie, Jackson przekazuje swoją wiedzę innym, co według Jaske jest najlepszą rzeczą, która może spotkać muzyka.