Elektrociepłownia Zielona Góra po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin najbardziej potrzebujących

„Dzielimy się ciepłem” – właśnie tak nazywa się projekt, w którym bierze udział Elektrociepłownia Zielona Góra. Projekt organizowany przez spółkę PGE Energia Ciepła w tym roku ponownie daje szansę na uzyskanie dodatkowych środków przez rodziny najbardziej potrzebujące. Warto dodać, że program ten w mieście Zielona Góra jest organizowany w sumie już od 14 lat.

Środki finansowe dla najbardziej potrzebujących

W ramach tego ogólnopolskiego programu, skierowanego do rodzin potrzebujących pomocy w zakresie ciepła sieciowego, Elektrociepłownia Zielona Góra przekazała 60 tysięcy złotych. Gdzie dokładnie trafiły te pieniądze? Otóż symboliczny czek wypisany na tę kwotę został przekazany w ręce prezydenta miasta Zielonej Góry. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze teraz wybierze osoby, które otrzymają pieniądze, aby móc uregulować zadłużenia związane z odbiorem ciepłej wody i ciepła.

Warto dodać, że tak szczytna akcja organizowana jest już od kilkunastu lat. Jedynie w ubiegłym roku dzięki takiej pomocy, udało się uregulować zadłużenia mniej więcej 150 rodzin. To pokazuje, że taka akcja jest naprawdę ważna dla mieszkańców Zielonej Góry.