EKOPatrol wyruszy w miasto, aby zebrać świąteczne choinki

Wciąż posiadasz w domu świąteczne drzewko i niedługo zamierzasz się go pozbyć? W takim razie warto zainteresować się akcją, która powstała z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Dzięki tej inicjatywie miejski Zakład Komunalnej Gospodarki wypuszcza w teren tzw. EKOPatrol, którego celem jest właśnie zebranie świątecznych drzewek, a następnie nadanie im drugiego życia. Tegoroczna akcja zbierania choinek będzie już szóstą w historii.

Zbieranie choinek świątecznych przez EKOPatrol

Okazuje się, że po świętach, domowe choinki wcale nie muszą zakończyć swojego żywotu w koszu na śmieci. Mogą one zyskać drugie życie. W jaki sposób? Otóż za sprawą EKOPatrolu, który po zebraniu choinek wystawionych przy pod pergolą śmietnikową, nada im następnie kolejne życie.

Osoby, które chcą oddać swoje drzewko właśnie w takiej inicjatywie, muszą jedynie pozostawić drzewko przy pergoli śmietnikowej. Pamiętając o tym, że drzewko musi znajdować się w widocznym miejscu, a także nie może być zapakowane w folię.

Choinki będą zbierane już od poniedziałku, dnia 9 stycznia. Najpierw EKOPatrol zacznie działać w tzw. starym mieście, a następnie przejdzie do dzielnicy Nowego Miasta. Na oficjalnej stronie miasta Zielonej Góry można znaleźć szczegółowy harmonogram odbioru choinek – akcja będzie trwała od 9 stycznia aż do końca stycznia tego roku.