Dysk 1TB zewnętrzny, który podłączysz do smartfona i laptopa

Samsung T9 to dysk zewnętrzny SSD USB-C – wykorzystaj jego uniwersalność i podłącz do komputera stacjonarnego, laptopa czy smartfona. Sprawdź, jakie rozwiązania technologiczne zastosował Samsung i przekonaj się czym wyróżnia się dobry dysk zewnętrzny.

Dysk zewnętrzny SSD 1TB USB-C, czyli uniwersalny nośnik danych

Samsung T9 możesz użytkować na różne sposoby. Kopiuj służbowe projekty, a następnie podłącz dysk do laptopa i pracuj z dowolnego miejsca. Wykorzystaj swój dysk 1TB zewnętrzny do oglądania ulubionych filmów. Stwórz swoje przenośne kino i podłącz nośnik do Smart TV, a nawet tableta lub smartfona z systemem Windows®, macOS®, Android™*.

Model T9 to dysk zewnętrzny SSD USB-C, a dzięki dostępnymi w zestawie kablom z wtykami USB-C® do USB-C i USB-C do USB-A** możesz bardzo szybko dopasować odpowiednią formę podłączenia dysku do różnych urządzeń.

* Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9.

** Dysk T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Dysk 1TB zewnętrzny – 1 terabajt przestrzeni w praktyce

Zastanawiasz się, czy 1TB*** na dane oraz pliki jest wystarczający? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli pracujesz z plikami tekstowymi lub arkuszami kalkulacyjnymi i wykorzystujesz dysk głównie do celów zawodowych, to warto postawić na 1TB*** miejsca na dysku. To również odpowiednia przestrzeń, aby zapisać w niej setki zdjęć oraz filmów wakacji. Jednocześnie dysk o pojemności 1TB*** to ciekawa propozycja na zwiększenie pojemności dla Twojej konsoli do gier.

*** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

Jakie prędkości przesyłu danych może osiągać dysk zewnętrzny SSD USB-C?

Dobry dysk zewnętrzny wyróżnia się wysoką wydajnością – w przypadku modelu Samsung T9 możesz liczyć na wysoką prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu danych dochodzącą do 2000 MB/s****. Jest to możliwe, gdyż Samsung zastosował w urządzeniu m.in. interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

***** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro