Debata na temat budowy obwodnicy zachodniej w Zielonej Górze

Konstrukcja obwodnicy zachodniej w Zielonej Górze ponownie wywołuje wiele dyskusji. Nie jest to pierwszy raz, kiedy temat ten pojawia się w rozmowach mieszkańców miasta, a poprzednie debaty dotyczące tej inwestycji przewijały się głównie przez internet. Nie brakowało krytyki i sceptycyzmu wobec planów związanych z budową obwodnicy. Tym razem, pomysł ten wraca do dyskusji publicznej. Jakie są opinie zielonogórzan na temat projektu?

Dnia 5 września 2023, w wtorek, prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, poinformował za pośrednictwem swoich profilów na mediach społecznościowych o uzyskaniu funduszy na realizację projektu budowy obwodnicy zachodniej. W swojej wiadomości napisał: „Takie wiadomości to ja lubię. Dotarło pismo z Warszawy. Mamy potwierdzenie na kwotę 178 000 000 zł na budowę Obwodnicy Zachodniej. Jak się nie cieszyć? No jak?”.

Jednak pytanie, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa obwodnicy zachodniej w Zielonej Górze, pozostaje bez odpowiedzi. Wiadomo, że obwodnica zachodnia ma być ukończona do roku 2026, ale konkretna data rozpoczęcia prac budowlanych nadal nie została podana.