Celebracja Dnia Dyni w Zielonej Górze: Gry, zabawy i ekologiczne warsztaty

Promując kulturę dyniową, filia biblioteki Norwida przy ulicy Podgórnej w Zielonej Górze obchodzi Dzień Dyni z mnóstwem zabaw, gier i eko-warsztatów. Ten dzień jest poświęcony wszechstronnym wariantom tego wyjątkowego pomarańczowego warzywa. Całość skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, zarówno dla dorosłych jak i dla młodszych odbiorców.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mają możliwość skorzystania z unikalnej fotościanki tematycznej – idealnej na pamiątkowe zdjęcie w dyniowym klimacie. Jest to świetna okazja do uchwycenia tej wyjątkowej atmosfery.

Atrakcje nie kończą się na zdjęciach. Ciekawym elementem programu są bowiem warsztaty kulinarne, podczas których można odkryć różnorodność dyniowych przepisów. To prawdziwe źródło inspiracji dla wszystkich amatorów gotowania i zdrowego odżywiania.

Wśród proponowanych aktywności znalazła się także zabawa o tematyce literackiej pod hasłem „Książka albo Psikus”, która skierowana jest do miłośników książek. To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą połączyć świat literatury z dyniowym świętem.

Finałem wydarzenia są warsztaty pod tytułem „Dynioki-breloki”, które stanowią doskonałe urozmaicenie Dnia Dyni. To kolejna okazja do odkrycia innowacyjnych zastosowań tego wszechstronnego warzywa.