Blokada drogi S3 przechodząca przez Zieloną Górę i Świebodzin przedłużona przez protestujących rolników

W wyniku protestu rolników, który odbywał się we wtorek 20 lutego od godziny 9.30, odcinek drogi ekspresowej S3 między węzłem Zielona Góra Północ a węzłem Świebodzin Południe został zablokowany. Przewidywany czas zamknięcia tej części trasy został wydłużony.

Decyzja o zaplanowanym zamknięciu tego konkretnego fragmentu drogi ekspresowej S3 została ogłoszona wcześniej. Jednakże, informacja o przedłużeniu blokady dotarła do opinii publicznej dopiero po południu we wtorek.

Zdaniem organizatorów protestu, blokada ruchu na trasie S3 w okolicy Sulechowa ma być podtrzymana do następnego dnia, czyli środy 21 lutego, przynajmniej do godziny 18:00. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze apeluje do kierowców, aby skorzystali z alternatywnych dróg lub objazdów przygotowanych przez służby porządkowe.

Policjanci są obecni na węzłach drogowych w Świebodzinie i Zielonej Górze, gdzie informują kierowców o konieczności opuszczenia trasy S3 i wyboru innych dróg lub skorzystania z objazdów. Między innymi, pojazdy ciężarowe są kierowane w Sulechowie na drogę prowadzącą do nowego mostu w Milsku, skąd mogą wrócić na S3 dopiero w Nowej Soli – informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Przy wjeździe do Zielonej Góry, na węźle południowym S3, samochody ciężarowe są kierowane na Kisielin i stamtąd na drogę do mostu w Milsku. Do głównej trasy S3 mogą wrócić dopiero za Świebodzinem.