Błędy przy kupnie mieszkania od dewelopera – na co warto zwracać uwagę?

Błędy przy kupnie mieszkania od dewelopera to jeden z większych problemów, które niektórych odwodzą od mieszkań z rynku pierwotnego. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, na co warto zwracać uwagę, aby móc cieszyć się nowoczesnym i bezproblemowym mieszkaniem! 

  1. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając przy zakupie mieszkania od dewelopera?
  2. Czy kupno mieszkania w stanie surowym jest trudne?
  3. Jakimi zagrożeniami obarczony jest zakup mieszkania od dewelopera?
  4. Czy klient może kontrolować pracę dewelopera?
  5. Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera?

Błędy przy kupnie mieszkania od dewelopera mogą obejmować zarówno etap wybierania sprzedawcy, szukanie konkretnego mieszkania wraz z niedopasowanym rozkładem, jak i niewykrycie błędów na etapie budowy. Chcąc płynnie przejść przez okres od podpisania umowy do odebrania kluczy, warto dokładnie kontrolować wykonywane prace.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Rynek pierwotny pozwala na zakup wysokiej jakości mieszkania w nowym budownictwie. Charakteryzuje się on nowoczesnymi technologiami, estetycznie zaprojektowaną przestrzenią oraz szeregiem zalet nieobecnych w mieszkaniach z rynku wtórnego.

Uzyskanie kredytu lub opłacenie mieszkania posiadanymi środkami nie wpływa na formę umowy. Niemniej jednak warto dokładnie przekalkulować możliwości finansowe oraz wartości dodatkowe. Nie każde mieszkanie o niższej cenie będzie korzystniejsze.

Czy kupno mieszkania w stanie surowym jest trudne?

Kupno mieszkania od dewelopera, podobnie jak każdy inny zakup nieruchomości wymaga zastanowienia, zbadania rynku oraz perspektyw. W zależności od tego, czy będzie to mieszkanie inwestycyjne, czy na użytek prywatny, powinno spełniać inne kryteria.

Proces wybierania odpowiedniego dewelopera, lokalizacji bloku oraz konkretnego mieszkania musi być uzależniony od osobistych preferencji. Dzięki temu operacja ta nie będzie tak trudna i budząca obawy.

Jakimi zagrożeniami obarczony jest zakup mieszkania od dewelopera?

Błędy przy kupnie mieszkania od dewelopera są podobne do tych w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Kluczową kwestią jest niedopasowanie rozkładu mieszkania do potrzeb. W wielu sytuacjach metraż łazienki, kuchni, sypialni czy przedpokoju może wydawać się optymalny, a podczas wykonywania codziennych zajęć okaże się nieodpowiedni. Na etapie budowy często można wprowadzić drobne zmiany, dzięki którym późniejszy remont będzie o wiele łatwiejszy i szybszy.

Czy klient może kontrolować pracę dewelopera?

Zarówno w przypadku samodzielnego odbioru mieszkania, jak i korzystania z usług firmy zajmującej się profesjonalnymi odbiorami mieszkań, właściciel ma prawo skontrolować pracę dewelopera przed oficjalnym odbiorem lokalu.

Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera?

Odbiory mieszkań Zielona Góra to profesjonalna usługa, która gwarantuje efektywne sprawdzenie stanu technicznego lokalu. Odbiór mieszkania ze specjalistą to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla osób kupujących mieszkania poza miejscem zamieszkania lub przez osoby niemające wiedzy, lub doświadczenia budowlanego. Doświadczony pracownik sprawdza wszystkie punkty zawarte w umowie oraz projekcie.

Przede wszystkim jest to kwestia standardów wykończenia, prawa budowlanego oraz udostępnionych wcześniej rzutów.

Jeśli na tym etapie rzeczoznawca znajdzie jakiekolwiek mankamenty, ma prawo zgłosić je deweloperowi oraz wezwać do ich bezkosztowego usunięcia.