Biuro Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry apeluje o pomoc

Zielonogórskie Biuro Ochrony Zwierząt jest zmuszone do zawieszenia działalności prowadzonej na rzecz zwierząt odebranych od właścicieli. Wszystko za sprawą problemów finansowych i braku środków na dalsze funkcjonowanie ośrodka.

Dramatyczna sytuacja finansowa Biura Ochrony Zwierząt

Od dłuższego czasu wszystkich dochodziły słuchy, że Biuro Ochrony Zwierząt boryka się z problemami finansowymi. Pracownikom ośrodka brakuje pieniędzy zarówno na interwencję, jak i opiekę nad zwierzętami, które potrzebują wsparcia na tle fizycznym, jak i psychicznym. A lista wydatków ośrodka dla zwierząt jest bardzo długa. Znajdują się na niej chociażby wydatki związane ze wsparciem adwokackim w sprawach karnych związanych z wymierzeniem kary właścicielom zaniedbanych czworonogów. Mówi się, że długi stowarzyszenia wynoszą już ponad 10 tysięcy złotych.

Biuro Ochrony Zwierząt prosi o pomoc

Trudna sytuacja Biura Ochrony Zwierząt spowoduje, że w regionie brakować będzie osób, które będą mogły zajmować się porzuconymi i skrzywdzonymi zwierzętami. Na szczęście całą sytuację można jeszcze odwrócić, a ośrodek dla zwierząt uratować.

Na fanpage’u popularnej platformy społecznościowej Facebook znajduje się zbiórka, na której można wpłacać datki, aby wesprzeć Biuro Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze. Działacze ośrodka liczą na to, że wsparcie dobrych ludzi z zewnątrz pozwoli im oraz pracownikom na dalsze prowadzenie ośrodka.