Bezpłatne dynie dla obywateli Zielonej Góry.

Roczna zbiórka dyń w Zielonej Górze cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców, co sprawia, że jest regularnie kontynuowana na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zawsze jest wielu chętnych do udziału.

Magistrat Miasta Zielona Góra pod przywództwem prezydenta Janusza Kubickiego już zapowiedział, że ta inicjatywa zostanie zrealizowana również w bieżącym roku. Interesuje się nią nie tylko ratusz, ale również Zakład Zarządzania Komunalnego.

„W ubiegłym roku ustanowiliśmy nowy rekord. 400 dyń znalazło swoich nowych właścicieli w ciągu zaledwie pół godziny” – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZZK Zielona Góra.

Tym razem do obywateli Zielonej Góry trafi 500 bezpłatnych dyń. Wystarczy pojawić się w sobotę, 28 października, przed Magistratem Miasta Zielona Góra na ulicy Podgórnej 22. Na parkingu przed ratuszem od godziny 10:00 rozpocznie się dystrybucja dyń. Wydarzenie potrwa do wyczerpania zapasów, ale warto być punktualnym, ponieważ te duże owoce znikają bardzo szybko.

„W sobotę, jak co roku zapraszamy po dynie. Już stało się tradycją, że w okolicach Halloween oferujemy dynie dla naszych obywateli. Ta inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem, więc skoro powiedzieliśmy A, musimy powiedzieć B. Zaplanowano również dodatkowe atrakcje, więc proszę zarezerwować sobie czas i przyjść po dynię w sobotę” – zachęca prezydent Janusz Kubicki.