Agresywny podróżny groził nożem matce i dziecku w pociągu

W pociągu relacji Lublin – Zielona Góra doszło do niepokojącego incydentu, kiedy jeden z pasażerów, 57-letni mężczyzna, bez wyraźnej przyczyny zaatakował nożem kobietę podróżującą z dzieckiem. Na szczęście dla ofiar, dwaj inni pasażerowie – wśród nich funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei zmierzający na służbę do stolicy – podjęli decydujące działania. Nie tylko udaremnili atak agresora, ale również powiadomili o całym zajściu kierownika pociągu.

Na stacji Warszawa Wschodnia, odpowiednio przygotowany patrol SOK natychmiast wkroczył do działań. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali zagrożenie i skutecznie obezwładnili niespokojnego pasażera. Mężczyzna został wyprowadzony z pociągu i zabezpieczony kajdankami.

Pilne informacje dotyczące zaistniałej sytuacji niezwłocznie trafiły na biurko dowództwa Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie. To właśnie kierownik obsługujący pociąg na trasie Lublin Główny – Zielona Góra poinformował służby o niebezpieczeństwie. Wynikało z jego raportu, że jeden z pasażerów był uzbrojony. Na podstawie tej informacji, na stację we Wschodniej Warszawie natychmiast skierowano patrol SOK. Po dokładnym przeszukaniu składu pociągu, funkcjonariusze lokalizują i obezwładniają agresywnego mężczyznę.