20-letni kierowca spowodował kolizję w Zielonej Górze: konsekwencje to mandat i punkty karne

W Zielonej Górze doszło do kolizji drogowej, a jej sprawcą okazał się 20-letni mężczyzna. Ten nieodpowiedzialny kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu na innym uczestniku ruchu drogowego, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. Za swoje niebezpieczne zachowanie został ukarany przez policję mandatem w wysokości 5000 zł oraz 10 punktami karnymi – takie informacje przekazał w najbliższą środę rzecznik prasowy lubuskiej policji, podinspektor Marcin Maludy.

Na oficjalnej stronie internetowej zielonogórskiej i lubuskiej policji dostępne jest nagranie z miejskiego systemu monitoringu, ilustrujące całe zajście. Dzięki takiemu zapisowi nie ma żadnych wątpliwości dotyczących przebiegu wypadku oraz osoby odpowiedzialnej za jego spowodowanie.

Film pokazuje, jak kierujący lexusem, próbując skręcić w boczną ulicę, wymusza pierwszeństwo na kierowcy mercedesa. Zdarzenie nastąpiło 23 października na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej.

„Dzięki tej rejestracji, nie mamy żadnych wątpliwości odnośnie do okoliczności tego zdarzenia i osoby, która za nie odpowiada. Na szczęście, nikt nie został ranny” – dodał rzecznik lubuskiej policji.